Bizi Arayın
0542 337 62 10
Neredeyiz?
Esenyurt, İstanbul
Cilt Dolgu Uygulamaları

Cilt Dolgusu Uygulamaları

Dolgu uygulaması, sıklıkla zamanın ve yer çekiminin etkisiyle bir yaşlılık belirtisi olarak yüz ve boyun bölgesinde meydana gelen deformasyonların, cildin yaşadığı hacim kayıplarının, sarkmaların, kırışıklıkların ve çizgilerin doldurularak toparlanması amacıyla gerçekleştirilen bir estetik ve plastik cerrahi uygulamadır.

Hastaların yüzlerindeki yaşlanma etkilerini estetik açıdan istemediği ve oluşan yaşlılık belirtilerinden memnuniyetsiz olduğu durumlarda ve ayrıca dudaklarının şekillendirilmesi ve dolgun hale getirilmesi gibi estetik istekleri olduğunda cerrahi girişim gerektirmeksizin olumlu etkiler sağlayabilen ve sıkça başvurulan bir yöntemdir.

Dolgu uygulamasında hastanın daha genç ve sağlıklı bir görünüme kavuşması amacıyla özellikle şakaklar, elmacık kemiği, burun ve ağız çevresinde görülen ve sıklıkla tekrar eden mimiklerinin derinleştirdiği çizgiler çeşitli dolgu malzemeleri kullanımı ile doldurulmaktadır. Hastaların çoğunluğunun estetik açıdan ulaşmayı arzu ettiği görüntü, kendi yüzleri ile ‘doğal’ bir orantısal uyuma sahip ‘dışarıdan müdahale edildiği’ anlaşılmayan bir gençleşme sağlanması yönünde olmaktadır.

Dolgu uygulaması cerrahi müdahale gerektirmeyen bi yöntemi olduğu için kısa sürede gerçekleştirilebilmekte ve hastanın toparlanmasını gerektiren ciddi bir iyileşme sürecine gereksinim duyulmamaktadır. Hasta dolgu uygulaması sonrası işine, sosyal hayatına hemen geri dönebilmektedir. Uygulama sonrası uygulamaların yapıldığı bölgelerde çok hafif şişlikler ve kızarıklıklar olması normaldir ve bu etkiler iyileşme sürecine paralel olarak 1 – 2 gün içerisinde geçmektedir. Uygulamanın etkileri uygulama tamamlandıktan hemen sonra ortaya çıkmakta ve 6 – 10 ay boyunca netliğini korumaktadır. Dolgu malzemesi, istenen etkileri azaldığında veya ortadan kalktığında vücuda tekrardan uygulanabilmektedir.

Dolgu uygulamasında dikkat edilmesi gereken hususlar, kaliteli ve lisanslı malzeme kullanımı, plastik ve estetik cerrahi hekiminin uzmanlığı, hijyenik ve uygun ameliyat koşullarının sağlanmasıdır. Uygulama lokal anestezi uygulaması ile gerçekleştirildiği için genel anesteziye bağlı riskler söz konusu olmamaktadır. Uygulama sonrası oluşabilecek yan etkilere ve alınması gereken önlemlere yönelik bilgiler estetik cerrahi doktoru tarafından verilmektedir.

Cilt Dolgusu İşlem Uygulama Fiyatları

Cilt dolgu işlemi uygulama fiyatları konusunda bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Dermaten Karahindiba

Etiketler:

Tıkla Ara