Bizi Arayın
0542 337 62 10
Neredeyiz?
Esenyurt, İstanbul
Esenyurt Dermapen Cilt Yenileme Merkezi

Dermapen Cilt Yenileme

Dermaroller

Ucunda çok sayıda milimetrik iğne bulunan bir cihazla, cilt yüzeyinde yüzlerce mikroskopik delme yapan, böylece cildin kendi, doğal iyileşme mekanizmasını başlatan mikro iğneleme yöntemidir.

Bu tedavide amaç, en az epidermal hasar ile, ciltte kontrollü bir çok küçük yara oluşturarak, deride yeniden yapılanma sağlanır. Uygulama esnasında 0,5-2,5mm uzunluğundaki iğneler ile üst deride 1cm² 'de 250-500 mikrokanal oluşturulur. Açılan bu kanalların her biri deride bir yara gibi algılanır.

Cilt bu yaraları kapatmak için o bölgede kan dolaşımını artırıp, çeşitli büyüme faktörleri salgılayarak kendini onarmaya çalışır. Ayrıca işlem sırasında deri yüzeyine uygulanan çeşitli vitaminler, enzimler ve hatta PRP solüsyonu, açılan bu mikrokanallardan deri altına iletilmek üzere kullanılabilir. Sonuçta hyaluronik asit, kollajen ve elastin yapımı tetiklenir ve o bölgede cilt yenilenmesi meydana gelir.

Dermapen Kullanım Alanları Nelerdir?

- Cilt yenilenmesi ve gençleştirilmesi,

- İnce kırışıklıkların azaltılması,

- Gözeneklerin sıkılaştırılması,

- Sivilce izlerinin giderilmesi,

- Cilt lekeleri tedavisi,

- Çatlakların tedavisi,

- Saç dökülmesi tedavisi.

Uygulama öncesi sürülen lokal anestezik kremlerle, işlem sırasında ağrı hissi olmaz. Tedavi sonrasında deride ortaya çıkan hafif pembeleşme, ufak kanama alanları ve yanma hissi, ortalama 6 saat içerisinde azalacak ve 1 -2 gün içerisinde kendiliğinden kaybolacaktır. İşlem sonrasında güneşten korunulmalıdır. İki gün boyunca aşırı spor, sıcak duş, sauna, hamam, solaryum uygulamasından kaçınılması önerilir.

Dermapen uygulaması işlem yapılan bölgeye göre değişmekle beraber 2-10 seans uygulanır. İki işlem arası 1-4 hafta kadardır.

Uygulamanın etkisi, işlemden ortalama 6 hafta sonra gözle görülen sonuçlar başlar, maksimum etki 3 ayda elde edilir. Elde edilen sonuç kalıcıdır. Oldukça güvenli bir uygulamadır. Her yaşta, her tür cilt tipinde, yaz aylarında dahi yapılabilir.

Dermapen Cilt Yenileme Fiyatları

Dermapen, dermaroller cilt yenileme uygulama fiyatları konusunda bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Dermaten Karahindiba

Etiketler:

Tıkla Ara