Bizi Arayın
0542 337 62 10
Neredeyiz?
Esenyurt, İstanbul
İpek Kirpik Uygulamaları

İpek Kirpik Uygulamaları

İpek Kirpik Nedir?

Gerçek kirpiklerin üzerine uygulanan ipek kirpik, gür ve güçlü kirpik görüntüsü sağlar. Saf ipekten elde edilen kirpikler, gözlerin yapısına uygun olarak tek tek yapıştırılır. Kişinin ihtiyaç ve beklentilerine göre hazırlanan kirpikler, kısa veya seyrek görünümü engeller. Ortaya çıkan sonuç, kişinin mevcut kirpik yoğunluğuna göre değişiklik göstermekle birlikte istenilen hacme ulaşmak için farklı şekil ve boyutlarda ipek kirpikler kullanılabilir.

İpek Kirpik Nasıl Uygulanır?

Bu anlamda öncelikle yüz şeklinize en uygun kirpik boyutu ve şekli belirlenir. Yani göz kapaklarınız, gözlerinizin formu ve uygulama sonucunda karşılaşmayı beklediğiniz görünüme dair istekleriniz göz önünde bulundurularak ipek kirpiklere karar verilir. Ardından alt kirpikleri korumak adına göz altına pedler konulur. Daha sonra üst kirpiklerinizin tellerini tek tek ayırmak amacıyla kirpikler taranıp ipek kirpiklerin yerleştirilmesi işlemine geçilir.

İpek kirpik uygulamasında genel olarak boyutlarına göre farklı kirpik türlerinin kullanıldığını söyleyebiliriz. Kısa kirpik telleri göz kapağının iç kısmına yerleştirilirken daha uzun olan kirpik telleri ise göz kapağının orta kısmına ve göz kapağının dış kısmına da orta boy kirpik telleri uygulanır. Tüm bu işlemler ortalama 1,5 – 2 saat sürer. Uygulama bittiğinde arzuladığınız doğal ve hacimli kirpiklere kavuşabilir ve artık daha çarpıcı bakışların keyfini çıkarabilirsiniz.

İpek Kirpik Uygulamasının Avantajları Nelerdir?

- Bakımlı ve güzel olmak, kendinizi iyi hissetmenizi ve gün içinde verimliliğinizin artmasını sağlamanın en etkili yollarındandır. Ayna karşısındaki doğal görüntünüze derinlik katmayı garantileyen ipek kirpikler sayesinde kendinizi her gördüğünüzde çok daha motive olabilmeniz mümkün.

- İpek kirpik, makyaj ürünlerinin yarattığı ağırlık hissinin yanı sıra takma kirpiklerin neden olduğu rahatsızlığı da ortadan kaldırıyor ve kirpik kıvırıcı araçların risklerini yaşamadan doğal ve etkileyici bakışlar elde etmenizi sağlıyor. Yüz ifadenize derinlik katan ipek kirpik uygulaması, uzun bir süre boyunca hacimli kirpiklere sahip olmanıza olanak sağlıyor.

- Kirpiklere dolgun bir görünüm sağlamak üzere kullanılan rimellere ihtiyaç duyulmayacağı için günlük makyaj sürenizin kısalması da söz konusu. Böylece kendinize daha fazla zaman ayırabilir ve keyif aldığınız aktivitelerle ilgilenebilirsiniz. Üstelik daima bakımlı ve canlı bir görünüme sahip olabilirsiniz.

Göz Şekliniz İçin En Doğru Kirpik Formu Hangisi?

- Yuvarlak Gözler İçin;

Yuvarlak formlu gözler, yüzün diğer bölümleri ile uyumlu, dengeli ve hoş bir görünüm sağlarlar. Bu anlamda, yuvarlak gözlere sahip olan kişilerin gözleri daha çekik formda göstermeyi sağlayacak bir ipek kirpik görüntüsüne ihtiyaçları olduğunu söylemek mümkün.

- Badem Gözler İçin;

Şiirlere, şarkılara ilham kaynağı olan badem gözlerin ideal göz formlarından biri olduğu söylenebilir. Ceylan göz olarak da anılan bu göz şeklini kenarlara doğru hafif çekik gözler biçiminde betimleyebilmek mümkün. Badem gözlere sahip olan şanslı kadınlarının sahip oldukları bu güzel formu destekleyebilmek ve gözlere biraz daha hareket katabilmek için ise orta kısmı daha uzun olan ipek kirpikler tercih edilebilir.

- Birbirine Uzak Gözler İçin;

Yüzde ayrık biçimde duran gözleri birbirine daha yakın göstermek için hem kaşların hem de kirpiklerin desteğine başvurulabilir. Bu anlamda, kaşlara yapılacak uygulamanın gözlerin başlangıç noktasından biraz daha yakın tercih edilmesi işinizi kolaylaştıracaktır. Kirpiklerinizin ise ortası uzun forma olması gerekmektedir. Çünkü ortası uzun kirpikler, gözleri daha yuvarlak ve birbirine yakın gösterecektir.

- Birbirine Yakın Gözler İçin;

Ayrık gözler söz konusu olduğu gibi kimi zaman da birbirine çok yakın göz formlarına rastlayabilmek de mümkün. Eğer sizin gözleriniz de birbirine yakın duruyorsa gözlerinizi daha uzak göstermek için başlangıç noktası kısa olan kirpik formlarını tercih edebilirsiniz.

Hem doğal hemde etkileyici kirpiklere sahip olmak bütün kadınların isteği, En güzel trend uygulama ipek kirpik ile istediğiniz bakışlara sahip olabilirsiniz.

İpek Kirpik Uygulama Fiyatları

İpek kirpik uygulama fiyatları konusunda bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Dermaten Karahindiba

Etiketler:

Tıkla Ara